Anna German – wspomnienie

„Być może gdzie indziej…” Anna German – Wspomnienie. Koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Narodowej w Warszawie

30 maja 2013

Być może gdzie indziej… rozbrzmiewa teraz anielski głos Anny German, wielkiej polskiej artystki.
To także tytuł piosenki oraz wyjątkowego i nasyconego wielką dawką emocji koncertu z udziałem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej http://orkiestra-wilanow.pl i jej znakomitych solistów.
Do udziału w koncercie zaproszono także znany już z ekranów TV zespół wokalny Soul City http://soulcitymusic.pl. Takiego widowiska nie było w Polsce od lat. Wreszcie widz i słuchacz, zakochany w twórczości i talencie Anny German będzie mógł obejrzeć i usłyszeć na żywo piosenki z jej repertuaru w takim wymiarze. Wszystko w pięknej oprawie światła i dźwięku. Nie bez znaczenia jest tutaj udział orkiestry symfonicznej. „Cyganeria”, „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona” to tylko niektóre pozycje na „emocjonalnej mapie” tego koncertu. Obok piosenek polskich będą także wykonania rosyjskie i włoskie. Gościem specjalnym koncertu będzie Vladislava Vdovychenko, solistka Opery w Odessie. Pani Vdovychenko użyczała swojego głosu Joannie Moro, odtwórczyni roli Anny German w serialu emitowanym ostatnio w TVP.
„Anioł, czysta, szlachetna dusza, człowiek o świetlistym wnętrzu, osoba z niezwykłą aurą”
Takiej polskiej piosenkarki, która oklaskiwana by była na scenach międzynarodowych w historii nie było. Obdarzona przepięknym, fenomenalnym głosem „śpiewała w siedmiu językach na czterech kontynentach”. Do dziś w Rosji jest nie tylko wielką artystką, ale wręcz boginią.
W koncercie wystąpią:
Julita Mirosławska (sopran)
Justyna Reczeniedi (sopran)
Joanna Trzepiecińska (wokal)
Krystian Krzeszowiak (tenor)
Jacek Silski (wokal) www.jaceksilski.eu
Piotr Rafałko (tenor)
Vladyslava Vdovychenko (sopran)
Zespół wokalny Soul City
Koncert poprowadzi prezenterka Telewizji Polskiej – Anna Popek.
Orkiestrą dyrygować będą:  Jacek Pawełczak oraz Michał Czubaszek.
Aranżacje do piosenek wykonał Ryszard Bryła.
Koncerty w całej Polsce. Premiera już 30. maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Bilety do nabycia w eBilet.pl:
http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=11633